skip navigation links

"$250,000 Mega Cash"

$250,000 Mega Cash

(winners as of 8/11/11)

 


(winners listed by prize)

$250,000 Winners (26) $20,000 Winners (48) Including: $10,000 Winners (195) Including:
Joseph Braun, Gerald Kristine Moorer, ClintonJacquelyn Jackson, Poplar Bluff
James Grassie, West Plains Rita Cady, Kirksville Gloria Farmer, Hayti
Michael Stanley, Raytown Lacy Hinds, Nevada Larry Faulkner, Neosho
William Van Ness, Seymour Robert Ploof Jr., Belleville, Ill. Randy Putmon, Springfield
Ronald Carson, Jr., Troy Dirk Sparks, Kansas City Joyce Chamberlin, Kidder
Karen Helton, Summerville Tina Ortega, High Ridge Donnell Hayes, Olivette
Lawrence Reed Jr., St. Ann Janet Meyer, St. Louis James Devine, St. Louis
Lorne Greer, Jonesboro, Ark. Glennen Weber, MaconTammy Buckallew, Lancaster
Norman Wilson, Jr., Richland Danny Leisure, Paragould, Ark. Maurice Sneed, Manchester
Richard Dorseif, Fenton Kathlen Puszkar, St. Louis Robert Burke, Blue Springs
Nancy Smoot, Kirksville Constance Wright, St. Louis Chanua Ross, Florissant
James Pierce, Rogers, AR Edward Evans, Cuba James Lane, St. Louis
Jacquelilne Bollinger, Jefferson City Rebecca Moonier, PerryvilleMohammed Al-Hussainy, St. Louis
Emma Gathright, Leachville, Ark. Jerusha Denby, Fenton Mauren Johnson, Blue Springs
Matthew Aguirre, Raymondville Joseph Dunn, Florissant Jacqueline Klees, O'Fallon
Alice Wideman, De Soto Donnie Davis, Springfield Trent Schroeder, Maywood
Glenda Beal, Higbee Ronnie Crouse, Lawson Freddie Davis, St. Louis
James Todd, Moberly Seth Christian, St. Louis Arnetta Thomas, St. Louis
Kenneth McKown, Blue Springs Jerry Schaedig, St. Charles Melinda George, Grubville
Nicole Kilgore, De Soto Wendy Barr, Independence Lewis Burgess Jr., Niangua
Norma Shepas, Greenfield Bill Long, Rogers, Ark. Joseph Bove, Lenexa, Kan.
Bobby Meyers, O'Fallon Larry Stead, Breckenridge Hills William Wilson, Chillicothe
Kenneth Prewett, St. Ann Mindy Leimkuehler, Gilliam Joan Hudson, Union
Glennen Weber, Macon Jing Jing Ye, Kansas City Vernon Brown Sr., Ballwin
Beverly Shaffer, Joplin Mary Friend, Mountain View Mark Johnson, Rogers, Ark.
Jimmie Baker, Palmyra Mike Castleberry, Rogersville Linda Burkhart, Nixa
  Charles Nimmo, Republic Alvina Glover, Cape Girardeau
  Kevin Smith, De Soto Diane Moore, Perryville
  Sandra Ellis, Eldon Mary Main, Kearney
  Timothy Davenport, St. Peters Walter Bell, Rogersville
  Terri Thurman, St. Louis Akram Abdel Samad, St. Louis
  James Fountain, St. Louis Tiffini Dunfield, Joplin
  Jerry Chastain, Lebanon Robert Lukitsch, St. Charles
  Rebecca Crowder, Springfield Nicholas Tanner, Imperial
  Steven Caldwell, MemphisMary Schremser, Blue Springs
  Louis Davis, Jr., Nixa David Lloyd, Leslie
  Donald Trousdale, Poplar Bluff Patrick Nelms, Springfield
  Patricia Waddy, Kansas City John Brewer, Thayer
  Terri Desrochers, CassvilleLillian Williams, O'Fallon
  Jeremy Jones, Columbia Keith Goldstein, Florissant
  Elizabeth Hawks, Bourbon Kenneth Curry, Bentonville, Ark.
  Roy Casey, Pacific Sherry Brooks, Republic
  Jennifer Gomez, Buffalo Deanna Kirk, Urbana
  Larry Schroeder, Washington Debbie Causey, Mtn. Grove
    Velma Porter, Doniphan
    Lewis Weaver, Walnut Grove
    Wendy McPherson, St. Louis
    Dena Baumann, Brumley
    Arletha Cal, Kansas City
    Lawrence Adelsbergr, Jr., Florissant
    Barbara Veness, O'Fallon
    William Miller, Kansas City
    Robert Hogan, St. Louis
    Darrell Sloan, Poplar Bluff
    Robert Porter, Weaubleau
    Ernestina Kinnon, Kennett
    Tyler Smith, Wildwood
    Mary Pfingsten, Arnold
    Freedia Stewart, Blytheville, AR
    Monroe Lovins, Jonesboro, AR
    Kevin Enright, Independence
    William Tennison, Doniphan
    Vernon Bell, West Plains
    Vernal Blakey, Springfield
    Johnny Hayter, Walnut Grove
    Eric Jones, Black Jack
    Lewis Weaver, Walnut Grove
    Donald Radosevic, Hermitage
    Joe Roark, Columbia
    Cindy Jamison, Independence
    Christina Goucher, Kansas Ctiy
    Alice Boone, Drexel
    Joseph Rocco, St. Louis
    Madeline Badgett, Lebanon
    William Cowens, Springfield
    Russell Apgar, Lebanon
    Roy Whalen, Kansas City
    Jana Birdsong, Sedalia
    Floyd Parsons, Bonne Terre
    Lyman Simmons, Scott City
    Darrell Kempfer, Chester, Ill.
    Wilma Elam, Conway
    Marvin Arnold, Arnold
    Ilene Zimmer, Imperial
    Timothy Berlener, St. Peters
    Ricky Crider, Owensville
    Betty Blackwell, Kansas City
    Xe Hung Pham, St. Louis
    Donna Ledbetter, Independence
    Lyn Wade, Nixa
    Shyrell Booker, Florissant
    Kurtis Lam, Lenexa, KS
    Donald Adkisson, Centralia
    Viola Lea, St. Louis
    Esther Gottowski, Waynesville
    Madelline Sauls, Poplar Bluff
    Karen Moses, Independence
    Raj Patel, Branson
    Charles Jefferson, Blytheville, Ark.
    Kenneth Norman, St. Louis
    Saundra White, St. Louis
    Keith Kirby, Cuba
    Helen Myers, Belton
    Diane Manning, St. Louis
    William Hotop, Perryville
    Larry Nau, Oak Grove
    Jeeviben Patel, Belton
    Troy Bowles, Richmond
    Garland Morris, Clinton
    Pamela Blake, St. Louis
    David Bingman, Hillsboro
    Norma Shepas, Greenfield
    Evangelilna Surdam, Dixon
    Michael Walser, Salisbury
    Jill Bratcher, Wakefield, Kan.
    Russell Woods, Rogersville
    Leroy Lovette Sr., Poplar Bluff
    Dondi Nash, Ava
    Marvin Sparks, Green Forest, Ark.
    Damir Okanovic, Ballwin
    William Kennedy, Gosnell, Ark.
    Albert Baker, Warrensburg
    Lois Gillen, Jasper
    Thomas Steitz, Fenton
    Lonnie Sinning, Norwood
    Keith Kirby, Cuba
    William Gerst, St. Peters
    Latif Almandilawi, St. Ann
    Rebecca Hamilton, Belton
    Benny Cain, Gladstone
    Darrell Vilmer, Florissant
    Vickie Pruett, Queen City
    Norma Goff, Joplin
    Daniel Cowin, Fair Grove
    Pamela Toon, Fenton
    Rosalind Kelly, Kansas City
    Donny Easley, Berryville, AR
    Eric Lierheimer, Mexico
    Janice Kane, Lee's Summit
    Todd Nidiffer, Poplar Bluff
    Larry Drabczyk, Rolla
    Sandy McPherson, Ballwin
    Tina Bowen, Dixon
    Jeffery Clark, Reeds Spring
    Linda Richardson, Drexel
    Harry Graham, Pacific
    Douglas Prenger, Jefferson City
    Jesse Crouse, Lawson
    William Mathis, Knob Noster
    Rushdi Bedwan, Belleville, IL
    Jesse Harris, St. Louis
    Mary Dumas, Eminence
    Gregory Evans, St. Louis
    Paul Chapman, Marshall
    Dale Steinhoff, St. Charles
    Sinziana Mutascu, St. Louis
    Wilba Williams, Paragold, Ark.
    David Smith, St. Louis
    Cheryl Probst, Linn
    John Forck, Jefferson City
    Stephen Kirk, Licking
    Glen Huggins, St. Peters
    Robert Tuggle, Bethany
    Patricia Collins, Clinton
    Lloyd Brewington, Sedalia
    Janis Wesley, Augusta
    Marsha Thompson, Odessa
    Margaret Lovell, Jamesport
    Heather Carrick, Sedalia
    Ronald Sanders, Higginsville
    Elizabeth Mohart, Independence
    Brenda Wood, Caraway, Ark.
    Sheila Armstrong, Hillsboro
    Johnny Lee, Kimberling City
    Lue Ann Mooney, Dixon
    Joseph Simmons, Portageville
    Franklin Pigg, Doniphan
    Dimitrois Tziamos, St. Louis
    Varon Johnson, Florissant
    Sa-Wol Moore, Dixon
    Robert Calbreath, Washington
    William Oliver, Jr., Kansas City
$1,000 Winners (1,638)